marți, 24 martie 2009

Adrese ale revistelor de cultura din Romania

Contemporanul (Bucureşti) contemporanul@yahoo.com
Cuvântul (Bucuresti) redacti@cuvantul.ro
Contrafort (Chisinau) contrafort@moldnet.md
Observator Cultural (Bucuresti) agendaculturala@yahoo.com
Porto-Franco (Galati) revistaportofranco@yahoo.com Sterian Vicol
Acolada (Satu Mare) acolada@editurapleiade.eu
Poesis (Satu Mare) vulturescu@poesis.ro G Vulturescu
HYPERION (Botoşani) doriangellu@yahoo.com
Convorbiri Literare (Iasi) convlit@mail.dntis.ro C M Spiridon
Poezia (Iasi) Telefon/Fax. 0232/260 390. C M Spiridon
DACIA LITERARĂ (Iasi) dacialiterara@yahoo.com L Vasiliu
PARADIGMA (Constanţa) editura@pontica.ro M. Mincu
ARCA (Arad) revista_arca_arad@yahoo.com Vasile Dan
CRONICA (Iaşi) valerist@mail.dntis.ro V. Stancu
ANTITEZE (Piatra Neamţ) adrianvlad@ambra.ro Adian Alui Gheorghe
TOMIS (Constanţa) tomis_revista@yahoo.com Ion Tiţoiu
OGLINDA LITERARĂ (Focsani) gheorgheneagu@yahoo.com
NORD LITERAR (Baia Mare) ghglodeanu@yahoo.fr
Nouă (Prahova) fdochia@gmail.com
DUNĂREA DE JOS (Galati) florinazaharia@yahoo.com
Axioma revista.axioma@yahoo.com Marian Ruscu
ARGEŞ revista_arges@yahoo.com
CAFENEAUA LITERARĂ (Arges) virgildiaconu2004@yahoo.com
LUMINĂ LINĂ-NEW YORK marlbu_10@yahoo.com Mihaela Albu
CULTURA (Bucuresti) culturafcr@yahoo.com Cornelia-Maria Savu
Noua Literatura (Bucuresti) noua_literatura@yahoo.com
Dilema Veche (Bucuresti) dilema@satiricon.ro
Orizont (Timisoara)
Vatra (Targu Mures) vatra@rdslink.ro Virgil Podoaba
Viata romaneasca (Bucuresti) viata_romaneasca@yahoo.com NICOLAE PRELIPCEANU
Absolut Cultural (Botosani) augustineden_vt@yahoo.com
Lykeion (Dorohoi) exorcistul_cip@yahoo.com Ciprian Voloc
Feed Back (Iasi) vongorby24@yahoo.com sau danielcorbu@yahoo.com
Hermeneia (Iasi) petrubejan63@yahoo.com
Symposion (Iasi) institut@ices.ro Teodor Dima sau vali_plesca@yahoo.com

Un comentariu:

Catalin.Gulutanu spunea...

D-le Paul Gorban, vă trimit o leapşă:) ...Cum trebuie să fie "profesorul ideal"?